Rođen je 6. augusta 1946. Sa 22 godine snimio je svoju prvu singlicu "Oko Sane" 1968.[3] Podršku na početku karijere je imao od mlađeg brata Džemala Malovčića, koji je pisao muziku i tekstove pjesama za Kemala.

Njegovi počeci su vezani za Sarajevo gdje su nastali njegovi prvi albumi "Oko Sane" (1968), "Sad kod mene tuga srcem vlada" (1972), "Senada, Senada" 1973. i "Stiglo pismo od rođenog brata" 1974. Najveću slavu je postigao ulaskom u srbijansku folk grupu "Južni Vetar" 1985. sa kojima je izdao sedam albuma. Postigao je uspjeh sa pjesmama: "Sine, sine", "Mirsada", "Škorpion sam ja".

Najveći uspjeh i kulminacija u karijeri, desila se njegovim dolaskom i sklapanjem saradnje sa "Južnim Vetrom" koja je trajala sedam godina. Godine 1985. izdaje albumom pod nazivom "Okreće se kolo sreće", kojeg je radio sa Miodragom M. Ilićem i Pericom Zdravkovićem. Album je rasprodat je u tiražu od oko 600.000 primjeraka. Udarna numera "Okreće se kolo sreće" postala je hit koja je tada bila na prvim ljestvicama folk barometra. Ništa manje nisu bile slušane ni pjesme: "Pomiluj draga ćerku", "Rekla si mi da ne voliš zimu", "Ne ljuti se što sam opet došo", "Ja nisam srećan čovjek" i druge. Kemal napušta "Južni Vetar" i priključuje se humanitarnom pokretu BiH estrade za pomoć Bosni i Hercegovini. Održao je nekoliko humanitarnih koncerata za BiH. Kemal Malovčić živi u Beču, Austriji. Oženjen (supruga Fadila) i ima tri sina (Džanana, Kenana i Adina) i kćerku, austrijsku glumicu i pjevačicu Editu Malovčić.[4]