Aleksandar Vuksanović


Datum rođenja: 3. novembar 1986. Mesto rođenja: Beograd Država: Srbija Zanimanje: Pevač Žanr: Turbo-folk, folk, pop

Aleksandar Vuksanović, poznatiji kao Aca Lukas, je srpski pop-folk pevač. Za njega kažu da je nekrunisani kralj splavova. Rođen je 3. novembra 1968. godine u Beogradu. Od malih nogu je pokazivao sklonost ka muzici. Živeo je na Karaburmi i pohađao je osnovnu školu „Filip Višnjić“. Završio je srednju muzičku školu. Početkom 90-ih je nastupao na splavu „Lukas“ po kome je i dobio nadimak. Popularnost je stekao pevajući u klubu „Hogar“ gde je upoznao Milana Šćepovića i Sašu Lunginovića sa kojima je izvodio džez i ciganske pesme. Ubrzo ga je zapazila rokerka Snežana Mišković Viktorija i postao je član njenog benda. Pravili su koncerte širom Jugoslavije i Aca je imao priliku da nastupa sa Mladenom Vojičićem Tifom i Dinom Dvornikom. Nakon toga je započeo solo karijeru. Diskografija 1995. godine je snimio album „Ponos i laž“ koji je objavio ITV Melomarket. Na njemu se izdvojila pesma „Kuda idu ljudi kao ja“ koja je postala veliki hit. Sarađivao je sa Aleksandrom Radulovićem Futom i Marinom Tucaković. 1997. godine su Komuna i Lucky Sound izdali drugi Acin CD pod nazivom „Pesme od bola“. Na njemu su se našle obrade numera „Ja živim sam“ koju je prvenstveno otpevala grupa Nervozni poštar i „Miris tamjana“ koju je šest godina ranije izveo Halid Bešlić. 1998. godine je objavio album „Lična karta“ za Vujin Trade Line AG. Istoimenu pesmu, koja je postala jedan od Acinih najvećih hitova u karijeri, je u originalu otpevala Anna Vissi i njen naziv je „Trauma“. 1999. godine je napravio prvi koncert u Hali Pionir pred 10.000 ljudi. U okviru te turneje je osvojio i stadion Tašmajdan. 2000. godine je počeo saradnju sa Grand produkcijom i snimio je CD „Rođendan“. 2001. godine je izdao album „Nešto protiv bolova“ na kome su skoro sve numere bile odlično prihvaćene. 2003. godine je završio CD pod nazivom „Istina je da te lažem“. Pored naslovne pesme, slušane su bile: „Nisam preživeo“ i „Digla si mi cenu“. 2006. godine se, posle duže pauze, vratio u velikom stilu. Za Grand produkciju je objavio album „Jagnje moje“. Nastupao je na „Melos danima Estrade“ u Čačku kao zvezda večeri. 2008. godine je izbacio album „Lešće“ na kome je većinu pesama obradio. Učestvovao je na „II Axal Grand“ festivalu sa pesmom „Upali svetlo“ koja mu je donela pobedu. 3. novembra 2010., 2011. i 2012. godine je u beogradskoj Areni držao koncerte pred 20.000 ljudi. 2012. godine je za City records uradio album „Stil života“ na kome su najviše uspeha imale numera „Dođi gore“ i duet „Daleko si“ sa Ivanom Selakov. Iste godine je uradio duet „Niko kao ti“ sa Danijelom Vranić. 8. juna 2013. godine je na Marakani održao svoj najveći koncert kome je prisustvovalo 50.000 ljudi. U novembru je imao turneju po Americi i Australiji. 2014. godine je izbacio dva dueta: „Ne zanosim se ja“ sa Cecom Ražnatović i „Omaklo mi se“ sa Ivanom Selakov koji je, sa 41.886.302 pregleda, njegova najslušanija pesma na you tube-u. 2015. godine je ponovo sa Ivanom Selakov snimio duet pod nazivom „Ljubav u doba kokaina“. 2016. godine je promovisao singl „Voliš li me“. 28. septembra je učestvovao na koncertu u čast Tome Zdravkovića. Pevao je: „Žena je plakala“, „Umoran sam od života“, „Za Ljiljanu“ i „Kafana je moja sudbina“. Tumačio je ulogu zidara u filmu o Crvenoj zvezdi, a u filmu „Jesen samuraja“ je glumio sebe, ali ne kao pevača, već kao kockara. Privatni život 2003. godine Aca je uhapšen u sklopu policijske akcije „Sablja“ jer je posedovao pištolj za koji nije imao dozvolu. Osuđen je na četiri meseca zatvora. Imao je problema sa drogom i kockom zbog čega je od 2004. do 2006. godine napravio pauzu u karijeri. Priznao je da je drogu probao kada je imao 21 godinu. 2001. godine je došao u veoma teško stanje pa je uplatio lečenje na klinici u Švajcarskoj u kojoj je bio i Dijego Maradona. 3. februara 2009. godine je pogođen iz pištola u desnu natkolenicu dok je ulazio u auto. Prebačen je u Urgentni centar i brzo se oporavio jer nije bio u životnoj opasnosti. 2014. godine je podneo prijavu protiv biznismena Dejana Popovića za iznudu i zelenašenje. On je tvrdio da mu Aca duguje 80.000 evra. Aca iz prva dva braka ima ćerku Miljanu i sinove Lazara i Andreja. 2008. godine pevač je započeo vezu sa Sonjom Šašić koja je bila udata za njegovog kolegu i prijatelja Željka Šašića sa kim ima ćerku Sofiju. Ona se takođe družila sa pevačevom nevenčanom suprugom Natašom. Njih dve su otvorile butik u beogradskom Centru Sava, ali njihovo prijateljstvo i poslovna saradnja su se završile zbog Sonjine i Acine romanse. U aprilu 2010. godine Aca i Sonja su sklopili crkveni i građanski brak. Na večnu ljubav su se zavetovali u crkvi Svetog Vasilija Ostroškog na Bežanijskoj kosi. Naredne godine su dobili ćerku Viktoriju koja se rodila u Leverkuzenu. U avgustu 2015. godine je u štampi objavljeno da se par razvodi. Kao razlog je navedena pevačeva bliskost sa starletama Macom Diskrecijom i Unom Grujić. Aca je to demantovao izjavom da on i dalje voli svoju suprugu, ali da nisu uspeli da nađu zajednički jezik kada je njegov posao u pitanju. Ipak, pevač je povukao tužbu za brakorazvodnu parnicu i odlučio je da učini sve da bi izgladio odnose sa Sonjom.

Izvor:biografija.org