Ime i prezime:Džastin Biber
Rođendan:01. 03. 1994.
Porodica:majka Peti Malet ga je samostalno odgajala, otac Džeremi Biber
Karijera:2009. godine izdao je album pod nazivom My World, 2010. godine album My World 2.0. Slavu je postigao singlovima One Time, One Less Lonely Girl, Baby i Somebody To Love.
Zanimanje:pevač


Mini biografija:

Svetsku slavu je stekao na internet portalu YouTube, gde je postavljao svoja izvođenja pesama Ališe Kiz, Džastina Timberlejka i Krisa Brauna. Nakon što ga je otkrio njegov sadašnji menadžer Skuter Braun, Biber je potpisao ugovor s diskografskom kućom Island Records uz veliku pomoć muzičara Ašera.


Bieber je rođen 1. marta 1994. godine u Stratfordu, Ontario u Kanadi. Zatrudnevši kao 18-godišnjakinja, Peti Malet ga je odgajala kao samohrana majka. Biber je ostao u kontaktu s ocem Džeremijem Biberom. Kako je odrastao, Biber je sam naučio da svira bubnjeve, gitaru i klavir. Početkom 2007. godine, sa 12 godina, Biber je pevao pesmu So Sick R&B pjevača Ne-Yo-a na lokalnom takmičenju i završio na drugom mestu. Njegova majka je na YouTube-u objavila video nastupa, kako bi ga prijatelji i porodica koji žive dalje mogli videti. Međutim, nastavila je stavlja videe Biberovih izvođenja raznih R&B pesama, te je njegova popularnost rasla.


Početak karijere

Tražeći mlade talente, producent Skuter Braun je sasvim slučajno kliknuo na Bieberov video. Impresioniran, nakon toga kontaktirao je njegovu majku Malet. Posle nekog vremena Biber i Malet su zajedno avionom stigli do Atlante kod Brauna, da bi snimili nekoliko demo snimaka. Nedelju dana posle, Biber je upoznao muzičara Ašera, i tom prilikom mu otpevao jednu pesmu. Ašer mu je ugovorio audiciju za diskografsku kuću Island Def Jam Music Group, te je potpisao ugovor s Island Recordsom u oktobru 2008. godine. Biber se sa majkom preselio u Atlantu da bi nastavio sa karijerom.




Karijera

U novembru 2009. godine izdao je prvu polovinu albuma naziva My World, a u martu 2010. godine drugu polovinu My World 2.0. Slavu je postigao singlovima One Time, One Less Lonely Girl, Baby i Somebody To Love.


2010. godina

Biber je započeo svoju prvu službenu turneju po SAD 23. juna 2010. promovišući pesme sa albuma Moj svet i Moj svet 2. Turneja se zove My World Tour i završava u decembru 2010. U julu 2010., objavljeno je da je on najtraženija javna osoba na internetu. Istog meseca njegov video spot za pesmu Baby, nadmašio je singl Lejdi Gage Bad Romance .



Biber je započeo snimanje svog drugog albuma u julu 2010 u Njujorku. Zbog puberteta, glas mu je dublji nego što je bio kada je snimio svoj prvi album pa zbog toga dolazi do kašnjenja u objavi albuma. U aprilu 2010., pevač govori o svom glasu: -Uništen je. Kao i svaki tinejdžer, suočavam se s time i imam najbolju vokalnu instruktorku na svetu. Neke od tonova u pesmi Baby više ne mogu da otpevam.



Britanski pevač i tekstopisac Taio Kruz je potvrdio u julu 2010. da piše pesme za sledeći Biberov album. Hip hop producent Dr. Dre producirao je dve pesme sa Biberom u julu 2010., ali je nepoznato kada će se objaviti taj album.



Biber je kao gost nastupio u novoj sezoni serije CSI: Crime Scene Investigation, emitovane 23. septembra 2010. Glumio je uznemirenog adolescenta koji je suočen s teškom odlukom o krivici brata. Biber će nastaviti pojavljivanje u kasnijim epizodama u sezoni kao i njegov lik kako priča napreduje. Biber će takođe glumiti u 3D filmu o sebi u režiji Džon Čua koji je producirao i film Step Up 3D. Premijera filma Never Say Never je zakazana za februar 2010. 3-D dokumentarni film izdat je 11. februara 2011. Film je bio na vrhu lista najgledanijih filmova u bioskopima nakon jednog dana od objavljivanja s prihodom od 12,4 milijuna dolara u 3105 bioskopa. Tokom prvog vikenda prikazivanja film je zaradio 30,3 miliona dolara. Za promociju filma, izdat je remiks albuma Never Say Never – The Remixes koji sadrži duete s Majli Sajrus, Krisom Braunom i Kanje Vestom.


Privatni život

Biber je u intervjuu za Guardian izjavio da je hrišćanin. Za magazin Rolling Stone upitan da li je on osoba koja čeka brak kako bi upražnjavala seks, odgovorio je:

- Ja mislim da ne biste trebali imati polne odnose s nekim osim ako ne postoji ljubav. Na pitanje šta misli o abortusu, Biber je odgovorio kako ne veruje u abortus i kako je to poput ubistva deteta. Kada je upitan o slučajevima silovanja, rekao je:

-Pa, mislim da je to stvarno žalosno, ali sve se događa s razlogom. Ne znam koji je razlog za to. Nisam bio u tom položaju, pa ne mogu govoriti o tome.

Biber je bio povezivan s velikim brojem devojaka, uključujući rijaliti zvezdu Kim Kardašijan, zatim pevačicu i partnerku na turneji Jasmin Vilegas,

Međutim, Džastin Biber je trenutno u javnoj vezi sa Selenom Gomez, za koju se nedavno pričalo da ju je napala njegova ljubomorna obožavateljka.


Biber otkrio da je živeo u siromaštvu među miševima

Tinejdžerska zvezda je otkrila da je živela u prljavom podrumskom stanu u kojem je u svakom uglu bila postavljena po jedna klopka za miševe. Džastin Biber izjavio je da želi da se pojavi u ulozi Olivera Tvista jer bi se zbog siromaštva u kojem je živeo u detinjstvu odlično snašao u rimejku klasika.

"Živeo sam u prljavom podrumskom stanu u kojem je u svakom uglu bila postavljena klopka za miševe. Spavao sam na starom kauču na razvlačenje i nikad nismo imali hrane, zato mislim da bih bio odličan Oliver Tvist', izjavio je Biber.

Inače, prošle je godine o njemu snimljen dokumentarac 'Never Say Never' koji ruši sve rekorde gledanosti, i koji je postao treći dokumentarac u istoriji s najvećom zaradom. Premašio je čak i dokumentarac This is it o pokojnom kralju popa Majkl Džeksonu sa zarađenih više od 72,2 miliona dolara samo u Americi.